AXA Česká republika A Slovensko sa pripojila k iniciatíve OSN #HeForShe

Skupina AXA dlhodobo investuje do prostredia, ktoré podporuje rovnaké príležitosti a rovnosť pohlaví. Pri príležitosti tohtoročného Medzinárodného dňa žien sa zapojila do globálnej iniciatívy Organizácie spojených národov (OSN) #HeForShe. Za každého svojho zamestnanca, ktorý verejne vyjadrí iniciatíve #HeForShe podporu, venuje 2eurá na konto neziskovej organizácie PLAN International. Tá presadzuje práva detí a rovnaké príležitosti pre dievčatá vo viac než 75 krajinách sveta. Skupina AXA sa zaviazala dosiahnuť do roku 2023 rovnaké zastúpenie pohlaví na všetkých úrovniach.

,,Aktívne presadzovanie diverzity a rovnakých príležitostí vnímame v AXA ako samozrejmosť a taktiež ako kľúč k tomu, aby naše podnikanie bolo dlhodobo udržateľné a naša finančná skupina patrila k lídrom vo svojej oblasti. Definuje základy otvorenej firemnej kultúry, ktorá je atraktívna pre tie najlepšie talenty. Odlišné uhly pohľadu a rozdielne prostredie, z ktorých kolegovia a kolegyne v tímoch pochádzajú, podporujú inovácie. Tento prístup je zárukou toho, že dokážeme vnímať našich klientov a ich potreby, aby sme pre nich mohli byť skutočným partnerom,“ uviedol Robert Gauci, CEO AXA Česká republika a Slovensko, na svojom Twittrovom účte.

Skupina AXA po celom svete tento týždeň vyzvala svojich zamestnancov, aby sa zapojili do iniciatívy #HeForShe vyhlásenej Organizáciou spojených národov. Za každého zamestnanca, ktorý na svojich sociálnych sieťach nazdieľa svoju fotografiu deklarujúcu záväzok podporovať rovnaké príležitosti mužov a žien, prispeje dve eurá na konto neziskovej organizácie PLAN International, a to až do celkovej čiastky 20 tisíc eur.

HeForShe je globálne hnutie Organizácie spojených národov podporujúca rovnosť pohlaví. Je výzvou pre všetkých, ktorí chcú vyjadriť svoju solidaritu s právami žien z celého sveta. Muži v tejto iniciatíve nehrajú druhé husle, ale spoločne so ženami rozvíjajú podnikanie, vychovávajú deti a vracajú svoj dlh spoločnosti. Vďaka ambasádorke hnutia Emme Watson svoju podporu vyjadrili už milióny mužov vrátane hláv štátov a riaditeľov veľkých korporácií, ktorí inšpirovali ďalších, aby urobili to isté.

Skupina AXA vníma diverzitu a rovnaké príležitosti pre všetkých ako nevyhnutnú podmienku udržateľnosti svojho podnikania. Podpore rovnakých príležitostí sa venuje dlhodobo. V decembri minulého roka podpísal Thomas Buberl, generálny riaditeľ skupiny AXA, 7 princípov, ako presadzovať genderovú rovnosť v riadení ľudských zdrojov vo firmách v znení presadzovanom OSN. K ich naplneniu realizuje skupina AXA konkrétne kroky. Príkladom je verejný záväzok dosiahnuť do roku 2023 rovnaké zastúpenie mužov a žien na všetkých úrovniach.Stiahnuť originál tlačovej správy v PDF

Vitajte v investičnej spoločnosti AXA | 02 2929 2929 | facebook-(3).png

AXA Health Keeper 

  • appStore.png
  • googlePlay.png

AXA VO SVETE  

  • AXA.com
  • AXA.com