Štafetové tímy si zmerali sily na 8. ročníku „AXA RUN & FUN“ 2020

Posledná augustová sobota sa niesla v bojovnom duchu 8. ročníka obľúbeného štafetového behu AXA RUN & FUN. Bežci tentokrát bojovali nielen za seba, ale hlavne za svoj štafetový tím. Atmosféra v Inparku, v areáli bratislavskej Incheby bola veselá, účastníci mali radosť z tímovej spolupráce, navzájom sa povzbudzovali a užívali si spoločné bežecké momenty.

´

„Štafety sú vždy veľkým zážitkom aj pre nás samotných organizátorov. Tým, že účastníci behajú v tímoch, tak cítiť na trati väčšiu rivalitu, bojovnosť, ale aj podporu, nasadenie. Aj pre divákov je to vždy atraktívne podujatie, plné emócií, radosti a spoločného tímového dobehu do cieľa,“ hovorí Jozef Pukalovič, riaditeľ podujatia.

„Hlavnou myšlienkou štafetového behu AXA Run&Fun je heslo ‘One team – one dream – one spirit‘, ktorého význam je dôležitý nielen v športe, ale aj v živote samotnom. Ak budú súčasťou nášho – či už športového, pracovného, ale najmä životného tímu ľudia, ktorým dôverujeme, potom sa úspešne dostaneme aj do zdanlivo nedosiahnuteľného cieľa. Ako generálneho partnera nás preto veľmi teší, že sme podujatie s tak peknou a silnou myšlienkou mohli podporiť aj tento rok,“ hovorí Jiří Cívka, Chief Corporate Responsibility Officer & Senior PR Manager, skupina AXA Česká republika a Slovensko.

Obľúbené štafetové preteky boli rozdelené do troch disciplín. Do Hobby štafiet bolo prihlásených 90 bežcov, do Ladies štafiet sa zaregistrovalo 81 žien a atraktívnu Kráľovskú štafetu si po prvýkrát v dynamickejšej verzii vyskúšalo 111 účastníkov. Na podujatí nechýbali ani detské štafety, celkovo sa zapojilo 53 detičiek.

„Tento rok sme pre bežcov spolu s generálnym partnerom - skupinou AXA Česká republika a Slovensko pripravili atraktívne štartové balíčky, z ktorých mali účastníci veľkú radosť. V cene štartovného bolo aj eventové tričko od Alpine Pro, praktická buffka od generálneho partnera - skupiny AXA Česká republika a Slovensko. A v cieli sa tiež mohol každý člen štafetového tímu tešiť z parádnej medaily,“ informoval Jozef Pukalovič.

„Ako generálny partner štafetového behu AXA Run&Fun sa snažíme k pohybu a k zdravému životnému štýlu motivovať aj našich klientov a zamestnancov. Odkaz dôležitosti prevencie zdravia preto zdôrazňujeme aj prostredníctvom našej aplikácie Health Keeper, ktorá funguje ako osobný tréner a motivátor. Výhodou je, že ju môžu bezplatne využívať všetci, bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú klientmi spoločnosti AXA,“ hovorí Oskar Sekereš, Head of Marketing and Communications, skupina AXA Česká republika a Slovensko.

Výsledky 8. ročníka AXA RUN & FUN 2020

Vladimír Šrámek, člen víťazného tímu v Hobby štafetách, nám priblížil štafetovú spoluprácu vo svojom tíme: „Štafetové preteky sú vždy veľmi špecifické, nakoľko sa v nich spája viacero jednotlivcov a každý je rovnako dôležitý. Mne ako „finishmanovi“ sa bežalo dobre, lebo som mal prehľad o dianí a vedel som, ako rýchlo musím bežať, aby sme zvíťazili. Takticky sme zvolili ako prvú Janku Šimunkovú, ktorá mala za úlohu kvalitne rozbehnúť preteky, čo sa jej aj podarilo. Ako druhý bežal Gabriel Švajda, ktorý takmer zmazal našu plánovanú stratu. Mne stačilo už iba doklepnúť lepším výkonom naše snaženie. Takže tímovo sme to zvládli na výbornú. Atmosféra pretekov bola ako vždy plná emócií a očakávaní. Trať bola špecifická svojimi viacerými zákrutami ale o tom sme vedeli a nachystali sme sa.“

Hobby štafety (3 x 4 km)

1. #SUPERTRIO POWERED BY #AJLAVRUN (00:42:32) Švajda Gabriel, Šimunková Jana, Šrámek Vladimír 2. KOVALCUK_TEAM (00:44:59) Hájek Tomáš, Zajíček Milan, Konečny Martin 3. HOLY THREESOME (00:45:32) Kurucová Simona, Barbuš Róbert, Orawetz Richard

Ladies štafety (3 x 4 km)

1. Bratislava Marathon Sport Club (00:42:47) Brezovská Barbora, Dolinajová Monika, Komarňanská Romana 2. SHERUNS (00:43:23) Pukalovičová Petra, Durcová Zuzana, Borhyová Jeanette 3. BRATISLAVA RUNNERS (00:45:33) Hegedüsová Kristína, Brychtová Nikola, Károlyi Lenka

Kráľovská štafeta (3 x 9 km)

1. AK VETERÁN A (01:26:48) KOTORA Ján Filip, ŠMOTLÁK Martin, FOLTÍN Andrej 2. 3NT BRATISLAVA (01:28:57) Vicen Matúš, Barčík Tobiáš, Polák Juraj 3. AK VETERÁN B (01:31:36) SALVA Michal, ČAČÍK Miroslav, KABINA Andrej

Kompletné výsledky TUStiahnuť originál tlačovej správy v PDF

Vitajte v investičnej spoločnosti AXA | 02 2929 2929 | facebook-(3).png

AXA Health Keeper 

  • appStore.png
  • googlePlay.png

AXA VO SVETE  

  • AXA.com
  • AXA.com